niekulinarne

środa, 04 stycznia 2012

banerek

No i nadszedł czas na podsumowanie konkursu. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o słodkości to popisaliście się dużą różnorodnością i ciężko było nam wybrać zwycięzcę. Po dyskusjach z Dawidem i Leną tworzącymi Diuu udało nam się osiągnąć kompromis… z niespodzianką! Ale przejdźmy do tego na co czekacie czyli zwycięzców.

 

colettaNagroda w kategorii Święta, Święta!

przypadła Pannie Malwinnie z bloga Filozofia Smaku za przepis na Kruche migdałowe laseczki. Przepis ujął nas kreatywnością oraz wszechstronnością. Z wielką ochotą takie laseczki w przyszłym roku wykonam do powieszenia na choinkę lub dekoracji stołu świątecznego. Pannie Malwinnie gratuluję zwycięstwa i pomysłu.

 

                                     Kruche migdałowe laseczki

 

Carousel

W kategorii Sylwestrowy zawrót głowy wygrał przepis na Cheese Puffs nadesłany przez Kasię K. Ja sama uwielbiam takie kąski, a dodatek sera tylko potęguje nasz apetyt na nie. I właśnie za to, że mam ochotę jak najszybciej zrealizować ten przepis (a Diuu go skonsumować;) postanowiliśmy go nagrodzić.

 

cheese puffs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kolczykiI na koniec niespodzianka. Był jeden przepis, który ujął Lenę opisem, a także zabawą formą (w końcu to właśnie Lena jest artystką odpowiedzialną za projekty Diuu). Uparła się i już. Po zastanowieniu postanowiliśmy go wyróżnić dodając nagrodę niespodziankę. Kolczyki ze zdjęcia obok wygrała Pees z Kuchni-Pees, która zgłosiła Bûche de Noël.

 

      Buche de Noel

 

Wszystkim zwycięzcom gratuluję,  a biorącym udział bardzo dziękuję za wspólną zabawę.

 

Dziewczyny, które wygrały proszę o kontakt mailowy (tu-tusia@gazeta.pl), aby ustalić szczegóły wysyłki nagród.  

 

Pozdrawiam!

sobota, 31 grudnia 2011

Wszystkim zapominalskim i spóźnialskim przypominam, że dziś macie ostatnią szansę na zdobycie tych pięknych kolczyków!

                                   

 

Tak więc przeszukajcie czeluści swoich blogów lub notatek i nadeślijcie propozycję pysznych sylwestrowych przekąsek lub słodkich świątecznych wypieków. Zdjęcia nie są wymagane!

Przypominam, że propozycje do konkursu możecie zgłaszać mailowo (tu-tusia@gazeta.pl) bądź biorąc udział w akcji na Mikserze (akceptuję także przepisy archiwalne!). To co? Spróbujesz zrobić sobie ostatni prezent w tym roku?

Świętujemy!

 


A na koniec chciałabym wszystkim moim czytelnikom życzyć nie tylko świetnej zabawy dziś, ale także pełnego radości i chwil godnych zapamiętania przyszłego roku. Mam nadzieję, że u każdego z Was nadchodzący rok okaże się właśnie tym, w którym uda Wam zrealizować cele i spełnić marzenia, a to co przyjdzie okaże się być jeszcze lepszym niż oczekiwaliście. Wszystkiego Najlepszego życzy tu-tusia.


sobota, 17 grudnia 2011

Kto chce dostać takie cudne kolczyki?

Coletta

A może wolicie takie?

Carousell

 

Podobają się? No to czas na próbę ich zdobycia - to nic trudnego! Zapraszam do konkursu :)

Świętujemy!

środa, 14 grudnia 2011

No i nadszedł czas na konkurs. Tak się złożyło, że 100 wpis dodałam nawet tego nie zauważając, a urodziny bloga spędziłam na wakacjach zajmując się zupełnie innymi rzeczami niż gotowanie. Teraz czas, żeby odrobić to z nawiązką mam nadzieję ;) Z okazji świąt, a także powstania pewnej nowej marki biżuterii (o której kilka słów potem) czas na konkurs z nagrodami!

Świętujemy! 

 

Zacznijmy od zasad. 

Po pierwsze należy polubić na fejsbuku stronę półki z przyprawami (klik klik) oraz fundatora i producenta nagród Diuu (klik klik).

Po drugie należy w terminie 16.12-24.12 wysłać przepis w jednej z dwóch kategorii. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy bloga (tu-tusia@gazeta.pl) bądź też biorąc udział w akcji na Mikserze Kulinarnym (klik klik).

 

Kategorie to:

  1. Święta, święta!

Tutaj w swoich zgłoszeniach przesyłajcie/publikujcie przepisy na ciasta lub ciastka świąteczne. Wypieki powinny być utrzymane w gwiazdkowym klimacie, więcej wymagań nie ma.

  1. Sylwestrowy zawrót głowy.

Tym razem treścią przepisów powinny być przystawki, które można podać na zabawie sylwestrowej, a szczególności tzw. finger food, czyli jedzenie, które można jeść bez użycia sztućców. Mam nadzieję na Waszą kreatywność!

W konkursie można dodać tylko jeden przepis.

Zwycięzców wyłonię drogą obrad w składzie ja i osoby tworzące Diuu, a wyniki ogłoszę na blogu po świętach Bożego Narodzenia. 

 

No i dotarliśmy do nagród, a te muszę przyznać są naprawdę atrakcyjne. Ich fundatorem jest wspomniane wcześniej Diuu, które jest wchodzącą właśnie na rynek marką biżuterii i to nie byle jakiej. Wszystkie projekty robione są ręcznie z wysokiej jakości materiałów m. in. srebra oraz kryształów Swarovski. Jak sami o sobie piszą „Diuu to rezultat korelacji wyczucia smaku i przedsiębiorczości.”.  

 

Na zwycięzców konkursu czekają piękne kolczyki.

Laureat w kategorii Święta, święta! otrzyma długie, ekskluzywne kolczyki wykonane z mocno oksydowanego srebra i błyszczących kryształów Swarovski w rewelacyjnym kolorze Vitrail Medium.

Kolczyki 

Laureat w kategorii Sylwestrowy zawrót głowy otrzyma kolczyki łączące nowoczesność i orientalny styl wykonane ze srebra i kryształów Swarovski w kolorze Vitrail Medium. Kryształowe kropelki iskrzą się przeróżnymi kolorami przy każdym ruchu!

Kolczyki

 

Jak Wam się podobają te nagrody? Mam nadzieję, że zmobilizują do wzięcia udziału, zwłaszcza, że zadania konkursowe trudne nie są :)

 

Zachęcam do wzięcia udziału!

 

piątek, 24 grudnia 2010

Wczoraj udało mi się szczęśliwie wrócić do domu i od razu wpadłam w wir świątecznych przygotowań. Teraz, gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, mam chwilę, aby złożyć życzenia.

Wszystkim czytelnikom mojego bloga, a także wszystkim blogerom i tym, którzy po prostu kochają gotować chciałabym życzyć cudownej Wigilii przy pełnym, zastawionym stole. Wypełnionej ciepłem rodzinnej atmosfery, pysznym domowym jedzeniem, w przygotowanie, którego wiele osób włożyło swoje serce, kolędami i uśmiechami. A po wieczorze Wigilijnym spokojnych i wesołych Świąt, odpoczynku i radości. I życzę wszystkim, aby ta niesamowita magia świąt i przyjazna atmosfera świątecznego stołu towarzyszyła Wam aż do następnych świąt, gorączkowych przygotowań i tej cichej niecierpliwości do ich nadejścia.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

 
1 , 2
Tagi

Świętujemy!


Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi
IV Bar Sałatkowy- Wigilijnie i świątecznie 2011